Milwaukee® poskytuje maximální utahovací moment až 1016 Nm a to díky M18 FUEL™

31/01/2014

Milwaukee® poskytuje maximální utahovací moment až 1016 Nm a to díky M18 FUEL™

Společnost Milwaukee® nadále profesionálům poskytuje nové úrovně výkonu, doby chodu a životnosti a to představením prvních akumulátorových nárazových utahováků s vysokým točivým momentem, které nabízejí výkon pneumatických systémů, aniž by je obtěžoval kompresor a hadice. Akumulátorové nárazové utahováky s vysokým točivým momentem M18 FUEL™, poskytující max. utahovací moment až 1016 Nm, jsou nejsilnější akumulátorové nástroje svého druhu, které nabízejí bezkonkurenční výkon, odolnost a všestrannost.

Uživatelé tradičně čelící aplikacím, kde se opakovaně vyžaduje vysoký točivý moment utahování, se museli uchylovat k nárazovým utahovákům napájeným ze sítě nebo stlačeným vzduchem a to v důsledku problémů s dobou chodu a výkonem. Díky kombinaci technologie M18 FUEL™ a optimalizovaného nárazového mechanismu se mohou tyto nové nástroje rovnat všem akumulátorovým, kabelovým a dokonce i pneumatickým konkurentům.

Jako je tomu u všech výrobků M18 FUEL™, nové nárazové utahováky s vysokým točivým momentem byly zkonstruovány pro ty nejnáročnější řemeslníky na světě. Produkty řady M18 FUEL™, nabízející nepřekonatelný výkon, v sobě nesou tři exkluzivní vylepšení od společnosti Milwaukee® —motor bez uhlíků POWERSTATE™, jednotku bateriových zdrojů REDLITHIUM-ION™ 4,0 Ah a inteligentní hardware a software REDLINK PLUS™, které poskytují bezkonkurenční výkon, dobu chodu a odolnost.

Motor bez uhlíků POWERSTATE™ pracuje více, má delší životnost a přeměňuje energii na výkon a točivý moment účinněji, díky čemuž mohou nové nástroje poskytovat max. utahovací moment až 1016 Nm, což je výkon překonávající i jejich kabelové a pneumatické protějšky. Při až 3x větší odolnosti motoru než nabízí komutátorový nárazový utahovák HD18 HIW M18™ je bezkomutátorový motor POWERSTATE™ kompletně navržen, technicky vyřešen a postaven společností Milwaukee Tool tak, aby zajišťoval bezúdržbový provoz v řádu let a to díky provedení bez součástí podléhajících opotřebení, bez ztrát v důsledku vibrací a s menším zahříváním.

Inteligentní hardware a software REDLINK PLUS™, nejmodernější elektronický systém na trhu, umožňuje uživateli vybrat si mezi dvěma režimy utahování s patentovanou funkcí dvou režimů DRIVE CONTROL™. Režim č. 2 nabízí uživateli největší výstupní moment ze všech nárazových utahováků na trhu (maximální utahovací moment 1016 Nm v závislosti na nástroji) a režim č. 1 je určen pro aplikace, kde je třeba dbát, aby nedocházelo k nadměrnému utažení (maximální utahovací moment 560 Nm v závislosti na nástroji). Kromě toho inteligence REDLINK PLUS™ integruje kompletní komunikaci mezi nástrojem, baterií a nabíječkou a chrání je před přetížením, přehřátím nebo nadměrným vybitím.

Baterie Milwaukee REDLITHIUM-ION™ 4,0 Ah poskytují až 2x delší výdrž a 2x více dobití než standardní Lithium-Ion baterie a ve své třídě poskytují nejlepší výkon v extrémních pracovních podmínkách. S životností vestavěnou společností Milwaukee® do každého zdroje je baterie REDLITHIUM-ION™ 4,0 Ah se při provozu tolik nezahřívá a pracuje v prostředích s teplotami pod -20 °C bez snížení volného výkonu. Ukazatel nabití baterie také zobrazuje zbývající kapacitu, což pomáhá předcházet prostojům při práci.

Nové nárazové utahováky s vysokým točivým momentem řady M18 FUEL™ budou k dispozici se 3 unikátními kombinacemi kovadlina/mechanismus a představují pravé svědectví o zaměření společnosti Milwaukee na uživatele a investice do technologií měnících pravidla hry.

Nový nárazový utahovák s vysokým točivým momentem řady M18™, napájený libovolnou baterií Milwaukee LITHIUM-ION*, je kompatibilní s celým systémem M18™, který nyní nabízí více než 50 lithium-ion akumulátorových výrobků. Společnost Milwaukee® se zavazuje k neustálému rozvoji této platformy a bude i nadále nabízet průkopnická řešení, která zajišťují špičkovou spolehlivost, výkon a ergonomii.